Wypad w góry do Zakopanego

Jednym z chętnie odwiedzanych przez Polaków miejscem jest Zakopane. Stolica Polskich Tatr, jak się mówi o Zakopanem jest idealnym miasteczkiem dla turystów. Jak wiadomo turystyka, to rekreacja, świeże powietrze, dobra kuchnia, tradycja, kultura i zabytki. To wszystko czeka na nas w Zakopanem i jego okolicach.

 

Dwa najpopularniejsze szczyty tatrzańskie

 

Miasto leży w okolicy dwóch najpopularniejszych szczytów górskich, a zatem Giewontu i Gubałówki. Giewont, to najbardziej charakterystyczna góra w Polskich Tatrach, ze względu na krzyż znajdujący się na wierzchołku. Stamtąd też rozpościerają się niezwykłe widoki zapierające dech w piersiach. Na górę można się dostać jedynie pieszo. Gubałówka z kolei poza górską panoramą i widokiem na Zakopane proponuje nam szereg atrakcji poczynając od licznych pubów, restauracji, możliwości zrobienia sobie zdjęcia z misiem na tle gór, aż po zjazd w specjalnie przygotowanej rynnie. Zimą dodatkowo na zboczu Gubałówki można poszusować na nartach. Na górę można się dostać za pomocą wagonika.

Samo Zakopane natomiast słynie głównie z Krupówek, które to są około-kilometrowym deptakiem pełnym tak jak Gubałówka barów, restauracji, gdzie możemy poznać podhalańską kuchnię, posłuchać góralskiej muzyki, czy też obejrzeć różne prezentacje utalentowanych artystów z wielu dziedzin, takich jak choćby pantomima, malarstwo na płótnie, czy szkle.

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*