Wyjazdy w góry i nad morze

Jeżeli mówimy o ruchu turystycznym to zarówno kierunek nad morze, jak i w góry zawsze jest niezwykle popularny, a zatem wielu turystów spędza tam wakacje. Można na to spojrzeć z perspektywy Polski i tych ludzi, którzy korzystają z rodzimych kurortów. Wiele zależy od tego, gdzie mieszkamy, gdyż dla Pomorzanina Bałtyk nie będzie tak egzotyczny, jak góry i vive versa w stosunku do Górala. Jednak nie będzie tutaj reguły, gdyż osoba mieszkająca w pobliżu gór, czy nad morzem też może mało się nimi nacieszyć z powodu natłoku spraw i pracy.

Warto tu jednak wspomnieć o tym, ze nad Morze Bałtyckie jedzie się wypocząć, a za wypoczynek uważamy przynajmniej tydzień laby, a najlepiej jeśli takie wczasy trwają dłużej. W przypadku gór choć może być podobnie, to z reguły jest inaczej. Bez względu, czy będą to Tatry, Pieniny, czy choćby Bieszczady bardzo popularne są wycieczki weekendowe. Trzeba bowiem pamiętać, że chodzenie po górach może być wyczerpujące.

Nad morzem mamy wiele miejscowości, do których warto jechać, ale dużo zależy od tego z kim się wybieramy na takie wczasy. Jeżeli jedziemy sami możemy wybrać Trójmiasto, a z kolei rodziny z małymi dziećmi chętnie wybierają Sarbinowo, z doskonałą bazę dla naszych milusińskich.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*