Wyjazdy turystyczne Polaków do Włoch

Wielu Europejczyków, w tym także Polaków chętnie odwiedza Włochy w celach turystycznych. Jest tak dlatego, że praktycznie każde miasto ma coś do zaoferowania i słynie z jakiejś atrakcji i to często nie jednej. Jako, że mamy tu mnóstwo miejsc godnych odwiedzenia warto wspomnieć o tych najpopularniejszych.

 

Najatrakcyjniejsze turystycznie miasta

 

Zaczynając od Rzymu nie sposób pominąć wycieczkę po Colosseum, a warto też wybrać się na Panteon, czy Plac św. Piotra w Watykanie. Popularna jest też Wenecja, gdzie mamy wiele zabytków i słynne rejsy gondolą po wtapiającej się w krajobraz miasta rzece. Niezwykle pięknie prezentuje się także zabytkowa Florencja. Leżące u stóp Apeninów miasto pełne jest starych budowli architektury sakralnej, a słynie również z wielu pałaców. Jedną z najsłynniejszych obok Colosseum budowli jest Krzywa Wieża w Pizie, więc również to miasto powinno nas przyciągnąć. Na naszym szlaku powinna się znaleźć też Padwa, Perugia i Werona.

 

Nie sposób jednak pominąć takie metropolie jak Mediolan, czy Turyn. Pomniki, kościoły, pałace, muzea oferują turystom właśnie te miasta. W Mediolanie na uwagę zasługuje tamtejszy Teatro alla Scala, a w Turynie piękny park miejski Parco del Valentino. Ponadto te miasta posiadają bogatą historię sportową i dlatego można też zwiedzić świątynie futbolu, a zatem mediolańskie San Siro i turyński Juventus Stadium.

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*