Wietnam dla Polaków

Aktualnie dane statystyczne wskazują, że Polacy coraz częściej wybierają Wietnam jako cel swoich jesiennych podróży. Dlaczego? Psychologowie i agenci biur podróży twierdzą, że otwieramy się na dalsze zakątki. Wiele do powiedzenia ma także lepszy standard życia, który po prostu pozwala nam na dalsze wycieczki, które jeszcze niegdyś były poza zasięgiem finansowym.

Dlaczego Wietnam?

Ponieważ brzmi egzotycznie i oferuje to, czego w Europie na pewno nie zobaczymy. Od pól ryżowych, po strome zbocza gór i wodospady. W Wietnamie najbardziej liczą się małe miejscowości, które potrafią urzec każdego turystę. Czym? Brakiem komercji oraz sielanką, która otoczona jest niespotykaną przyrodą. Nie brakuje tam także ogromnych aglomeracji i tamtejszych wabików na turystów. Tylko w Wietnamie możemy posmakować smażonego pająka na patyku lub wódki z węża.

Wietnam jest bardzo uniwersalny. El wyprawy znajdą w nim zarówno amatorzy spacerowania po górach, jak i prawdziwi koneserzy aglomeracji i zwiedzania knajp. Niskie ceny w Wietnamie tylko zachęcają.

Polacy powoli znoszą pewien stereotyp, który głosi, iż wycieczki do Azji są niebezpieczne, za drogie i nieprzyjemne. Wprost przeciwnie – dojrzewamy do takiej turystyki i zaczynamy zwiedzać świat na nowo. Wietnam jesienią to dobry pomysł. A jeżeli chodzi o koszta – tygodniowa wycieczka to koszt około 6 tysięcy złotych za jedną osobę. Oczywiście w cenie jest nocleg i podstawowe atrakcje turystyczne. Jeżeli jednak chcemy sami wybrać się do Wietnamu – wycieczka będzie znacznie tańsza.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*