Warszawa najczęściej odwiedzanym polskim miastem przez rodaków

Jeżeli weźmiemy pod uwagę rodzime miasta najchętniej odwiedzane przez Polaków to tym najbardziej popularnym okazuje się Warszawa. Dzieje się tak ze względu na to, że znajduje się tu bardzo wiele atrakcji turystycznych, mnóstwo zabytkowych, jak i malowniczych miejsc, a do tego trzeba dodać szereg imprez, spektakli i wydarzeń przyciągających ludzi z całej Europy.

 

Najciekawsze miejsca w Warszawie

 

Wśród miejsc godnych zwiedzenia na czele wysuwa się Plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta na czele. Stamtąd możemy też dorożką zwiedzić Starówkę. Sam rynek warszawski to tętniące życiem miejsce, pełne pięknych zabytkowych kamienic. Mnóstwo na nim kwiatów, obrazów a charakterystycznym akcentem jest tu Syrenka Warszawska. Warto też udać się do Pałacu w Wilanowie, który znajduje się w otoczeniu pięknego Ogrodu Włoskiego i Parku Angielskiego. Dalej warto wybrać się na Plac Defilad, gdzie dumnie się wznosi Pałac Kultury i Nauki. Warszawa słynie także z Królewskich Łazienek, oraz chętnie odwiedzanego Stadionu Narodowego, który to stał się prawdziwą wizytówką miasta.

Nie sposób wymienić każdą atrakcję naszej polskiej stolicy, a trzeba nadmienić, że wiele spośród miejsc i budynków zachowało się w doskonałym stanie pomimo tragicznych dziejów, jakie dotknęły Warszawę, co również pod względem historycznym ma swe odzwierciedlenie w licznych miejscach, które przyciągają Polaków, by wspomnieć choćby o Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*