Tatry i Zakopane chętnym kierunkiem polskich turystów

Aby spędzić udane wakacje Polacy nie koniecznie muszą wyjeżdżać za granicę. Bardzo dużą ilość turystów możemy spotkać na górskich szlakach. Jednym z takich licznie odwiedzanych miejsc okazują się być Tatry z Zakopanem na czele. Bardzo popularne są wycieczki jedno, dwudniowe, czy też weekendowe, ale baza noclegowa jest na Podkarpaciu tak dobrze rozwinięta, że nie brakuje miejsc, gdzie można zatrzymać się na dłużej.

 

Atrakcje przygotowane dla turystów

 

W Tatry można wyjechać praktycznie o każdej porze roku i zawsze jest tam dużo turystów.

Wielu Polaków interesuje się kulturą, regionalnymi przysmakami i tych w górach nie brakuje.

Na słynnych zakopiańskich Krupówkach na przyjezdnych czekają liczne atrakcje i można zasmakować góralskiej kuchni. Dla osób stroniących od górskich wspinaczek przygotowane są kolejki na Gubałówkę, czy choćby Kasprowy Wierch, skąd rozpościerają się piękne widoki na pasma górskie.

Również w zimie w Tatry przyjeżdża wielu turystów, gdyż znajdują się tu wyciągi narciarskie, a trasy są dobrze przygotowane. Wówczas najwięcej przyjezdnych przypada na okres ferii zimowych. Zimą dużą popularnością cieszą się też organizowane kuligi, spędzanie świąt, często białych o co w innym regionie nie jest łatwo. Ponadto sporo osób chętnie spędza w Zakopanem, czy nad Morskim Okiem Sylwestra i Nowy Rok. Polaków w Tatry przyciąga również fakt, że takie wycieczki są stosunkowo nie drogie.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*