Półwysep Helski chętnie odwiedzany przez Polaków

Gdzie Polacy najchętniej wybierają się na urlop? To zależy od pogody i pory roku. Sprzyjającej opalaniu i wylegiwaniu się na plaży aury szukamy albo w ciepłych krajach, albo nad rodzimym morzem. Wiadomo, że Bałtyk jest najbliżej nas, a co do turystyki to jest ona doskonale rozwinięta i z tego też powodu nigdy nie brakuje przyjezdnych w nadmorskich miejscowościach. Obok gór i jezior wypady nad morze są najbardziej popularne, a miejsca położone nad Bałtykiem są licznie oblegane.

 

Miasteczka i atrakcje na Półwyspie Helskim

 

Miasteczek położonych na północy, których linię brzegową stanowi Morze Bałtyckie jest kilkadziesiąt. Dlatego wybór jest dość trudny, ale na pewno wartym polecenia jest cały Półwysep Helski. Dla osoby, która po raz pierwszy przyjedzie nad morze Hel okaże się nie lada atrakcją. Z jednej strony mamy bezkres morza, a z drugiej piękną Zatokę Pucką. Półwysep ów to też wiele plaż, hotele i mnóstwo atrakcji turystycznych. Zaletą okazuje się też nie duża odległość do Trójmiasta.

Półwysep Helski to także strome klify, latarnie morskie, parki wodne, a nawet fortyfikacje. Mnogość atrakcji związanych z nadmorską fauną i florą. Na półwyspie znajduje się kilka miejscowości, by wspomnieć choćby o Jastarni, Jastrzębiej Górze, Juracie, czy Chałupach. Każdą z tych miejscowości śmiało można nazwać nadmorską turystyczną atrakcją Półwyspu Helskiego.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*