Polska turystyka jesienią

Jak donoszą statystki, Polacy jesienią najczęściej wybierają się do Pragi. Ci bardziej zamożni wybierają natomiast odleglejsze zakątki, czyli Wietnam. Zostańmy jednak w Europie i sprawdźmy, kto przyjeżdża do nas jesienią.

Węgrowie, Norwegowie i Szwedzi – Welcome to Poland

To właśnie Węgrowie, Norwedzy i Szwedzi w okresie jesiennym najliczniej odwiedzają Polskę, a dokładniej jej największe miasta. Popularnością cieszy się Warszawa, Kraków, Poznań, Trójmiasto i inne większe aglomeracje.

Polskę jesienią lubią także Finowie i Czesi. Najbardziej hojni są Norwegowie, którzy potrafią za dobę noclegową zapłacić nawet 350 złotych. Najdłużej natomiast na wycieczkach w Polsce zostają Hiszpanie i Irlandczycy (średnio 3 dni).

Zagraniczni turyści nie omijają także naszych gór. Według statystyk, to właśnie tam najczęściej wybierają się przyjezdni, którzy nie załatwiają w Polsce żadnych interesów.

A jakie kraje my wybieramy jesienią?

Polacy najchętniej odwiedzają Czechy. Stereotypowi turyści wybierają Egipt i Turcję (schyłek sezonu, mniej turystów, niższe ceny). Bardziej odważni wybierają się do Wietnamu i Laos. Lubimy także zwiedzać inne zakątki Europy, jak Francję i Holandię. Często gościmy także w UK.

Wszystkie statystyki zostały opublikowane na podstawie serwisów rezerwujących noclegi online. Nie publikujemy dokładnych celów turystów – w większości są to jednak wyjazdy służbowe.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*