nav-left cat-right
cat-right

Meleksy na Morskim Oku

Meleksy na Morskim Oku

Na rodzimym Morskim Oku, jednej z największych i naturalnych atrakcji turystycznych w kraju testowane są właśnie meleksy – specjalne pojazdy napędzane silnikami elektrycznymi. Nawet rodowici Zakopiańczycy widzą w tym pomyśle sens.

Meleksy mają za zadanie przewozić turystów na szczyt Morskiego Oka (droga w jedną stronę to ponad 9 kilometrów). Z meleksów mogą korzystać nie tylko osoby starsze, ale także osoby z kontuzjami, dzieci i całe rodziny. Na początku września odbyły się pierwsze testy, podczas których meleksy okazały się idealnym rozwiązaniem. Pojazdy zostały specjalnie przygotowane na ten szlak – mają szersze opony i więcej akumulatorów a co za tym idzie – mocniejszy silnik. Tradycyjne jednostki elektryczne nie poradziłyby sobie ze stromymi podjazdami.

Do tej pory na Morskim Oku spotkać można było tradycyjną formę transportu, czyli konie z powozami. Niestety, w tym sezonie na oczach turystów skonały dwie kobyły – to był cios i bodziec do tego, aby szukać innych rozwiązań turystycznych. Na Morskie Oko nie można wjechać autem, droga jest zamknięta i wiedzie przez serpenty wśród lasów. Meleksy sprawdzają się w tych warunkach idealnie.

Zdaniem obrońców zwierząt, to krok w przód. Turyści podchodzą do tego z nadzieją, a właściciele powozów próbują zwalczyć konkurencję. Obecnie na Morskim Oku jeździć można zarówno meleksem, jak i tradycyjnymi powozami. Być może w przyszłości dostępne będą tylko meleksy.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>