Malowniczo położone Morskie Oko

Polskie góry to doskonały region turystyczny. W Tatrach mamy tak wiele miejsc, że nie sposób zwiedzić ich wszystkich, ale bez wątpienia największy ruch możemy zaobserwować na drodze i u celu miejsca jakim jest Morskie Oko. Jest to jeden z największych stawów w Tatrach. Malowniczo położone Morskie Oko przyciąga wycieczkowiczów z całej Polski ze względu na swe otoczenie. Stąd możemy się dostać na najwyższy szczyt polskich gór, a zatem Rysy.

 

Otoczenie Morskiego Oka

Nieco powyżej znajduje się Czarny Staw pod Rysami, na tle którego to stawu dumnie wznosi się stroma ściana nazywana Kazalnicą. Z nad Morskiego Oka możemy też zobaczyć strzelisty wierzchołek kolejnej z gór, a zatem Mnicha. Tylko z tej strony wygląda on bardzo okazale. Turyści wybierają często drogę na Szpiglasowy Wierch, skąd można się dostać do Doliny Pięciu Stawów.

Jednak jednym z ważnych miejsc jest tamtejsze schronisko. Zawsze pełne turystów, zwłaszcza w wiosenne i letnie weekendy. Spoglądając w lustro wody Morskiego Oka możemy dostrzec pływające w nim pstrągi, choć oczywiście łowienie jest tu zabronione, tak samo jak pływanie. Do Morskiego Oka można dostać się jedynie pieszo, poza tymi uprzywilejowanymi osobami, które mogą tam dojechać samochodem. Jednak do pewnego miejsca, w obie strony kursują dorożki. Przejazd taką dorożką to około 45 minut, a pieszo trzeba przeznaczyć przynajmniej dwukrotnie więcej czasu.

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*