Laos – nieodkryte skarby turystyczne

Laos to malownicza kraina położona między Wietnamem a Tajlandią. Jest to jedno z nielicznych miejsc w Azji, które nie zostało odkryte przez turystów (jeszcze nie zostało odkryte). Piękna, malownicza wyspa, kryjąca w sobie mnóstwo naturalnych atrakcji.

Zwykle do Laos wybierają się turyści, którzy wyruszają do Wietnamu. W Polsce do tych krain wyruszają zwykle wybrani – obserwuje się aktualny trend wyjazdów do Azji. Jesień i zima upływa nam pod symbolem Wietnamu. Wróćmy jednak do Laos.

 

Atrakcje turystyczne Laos

Nie napiszemy, że w Laos stacjonują niezliczone parki zabaw lub cyrki. Laos, jak i sam Wietnam pełen jest nietkniętych komercją miejsc, z żyjącą w spokoju ludnością etniczną – bardzo przyjazną. Tamtejsi mieszkańcy są bardzo życzliwi dla turystów, chociaż powinniśmy pamiętać, że nie czerpią oni zysków z turystyki (a przynajmniej nie wszyscy) i nie będą mieli problemów z uspokojeniem nadgorliwego exploratora ich rodzimej ziemi. Laos to przede wszystkim przyroda. Rośliny i zwierzęta, których w Polsce nie spotkamy są na porządku codziennym.

Laos położone jest na terenie wzgórzystym. Idealne miejsce dla tych, którzy lubią trekking. Dla tych, którzy nie chcą zbyt wiele chodzić, przygotowano spływ Mekongiem. Do podziwiania są także piękne i ogromne wodospady. Wyjazd do Laos być może nie jest tai, ale z pewnością odwdzięczy się z nawiązką.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*