nav-left cat-right
cat-right

Kraje najchętniej wybierane przez polskich turystów

Kraje najchętniej wybierane przez polskich turystów

Jeżeli weźmiemy pod uwagę zagraniczne wycieczki Polaków po Europie to ostatnimi czasy każdy sezon wygląda inaczej. Jeżeli jeszcze kilka lat temu można było co roku wymieniać te same miejsca, obecnie jest to już różnie. Patrząc na 2015 rok i głównie sezon letni można już powiedzieć, że wielu Polaków wybierało w tym roku Grecję. Wbrew wszelkim obawom okazało się, że trudna sytuacja gospodarcza nie miała wpływu na turystykę.

 

Argumenty przemawiające za wyborem wakacji zagranicą

 

Tuż za Grecją znalazła się Turcja. W regionie tym panuje spokój, a trzeba pamiętać, iż obecnie jest to jeden z kluczowych argumentów odnośnie wyjazdów zagranicznych. Poza tym Turcja to kraj europejsko-azjatycki, co zapewne przyciąga wielu turystów chcących na własne oczy zobaczyć sąsiedni kontynent. Trzecie miejsce przypadło Hiszpanii, ale kraj z Półwyspu Iberyjskiego zawsze cieszył się dużą popularnością i to nie tylko ze względu na mnogość atrakcji, ale i dobrą pogodę. I to właśnie łączy wszystkie te trzy wymienione państwa.

Zaskakiwać może nieco czwarta lokata, gdyż jak się okazuje wielu polskich turystów za cel obierało sobie w bieżącym roku również Bułgarię. Popularnym kierunkiem jest także Chorwacja.

Warto jednak nadmienić, że różnice dotyczące tegorocznych wyjazdów odnoszą się szczególnie do dwóch krajów, które niegdyś odgrywały wiodąca rolę, jeżeli pod uwagę braliśmy ruch turystyczny. Te kraje to Egipt i Tunezja. Ewentualność zamachów, niespokojna sytuacja polityczna sprawiły, że te często wybierane przez Polaków kierunki są odwiedzane coraz rzadziej, a co istotne podobnie ma być w kolejnych latach.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>