Czas Pierwszej Komunii Świętej to nie tylko przygotowania, nauka i szukanie odpowiedniego stroju, ale także wybór ciekawego prezentu. Mając na myśli komunijny podarunek z jednej strony, chcemy by prezent miał charakter pamiątkowy, a z drugiej pragniemy, by wybrane akcesorium przypadło do gustu dziecku. I tak na przykład, jeżeli wybieramy prezent na komunię dla chłopca dostępny w Taniej Książce, to możemy znaleźć kilka interesujących gadżetów, które spodobają się maluchowi i które jednocześnie będą mieć charakter pamiątkowy.

Pamiątki z komunii

Do upominków, które zostają z nami na długie lata, należy zaliczyć zegarki. Chyba każdy dorosły kojarzy Pierwszą Komunię Świętą z otrzymaniem zegarka w prezencie. Chociaż czasy mocno się zmieniły, to moda na zegarki nadal nie przeminęła. Dla chłopca w wieku komunijnym możemy wybrać jakiś model z cyfrową tarczą. Dziecku łatwiej będzie wtedy odczytywać konkretną godzinę. Niemniej jednak do dyspozycji mamy także zegarki ze wskazówkami, zegarki cyfrowo- analogowe oraz nowoczesne smartwatche. Zaletą takiego prezentu jest fakt, że z tyłu na kopercie możemy wygrawerować jakąś dedykację. Jeżeli chodzi o prezent na komunię dla chłopca, to wersją pamiątkową będą także łańcuszki z krzyżykami lub medalikami oraz srebrne obrazki z wizerunkiem Matki Boskiej.

Funkcjonalne prezenty komunijne

Tuż obok pamiątkowych gadżetów na komunię równie chętnie wybiera się jakieś sportowe akcesoria. W tej kwestii prym wiodą rowery, hulajnogi, rolki oraz deskorolki. Można zdecydować się na wybór klasycznych wersji, ale można także wybrać akcesoria elektryczne. Ta pierwsza wersja w okresie komunijnym dostępna jest zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych. Te drugie nie należą do najtańszych, ale jeśli zbierze się na nie cała rodzina, to na pewno uda się kupić jakiś wymarzony przez dziecko model. Sprzęt sportowy zawsze jest świetnym pomysłem na prezent dla malucha. Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu ma wiele zalet i korzystnie wpływa na rozwój dzieci. Jeśli do tego można z pociechą wspólnie jeździć na rowerze lub na rolkach, to więź rodzinna na pewno się wzmocni.