Takie pytanie mogą zadawać sobie osoby, które będą chciały znaleźć prezent na komunię dla chłopca np. z księgarni. Wydawać by się mogło, że jest to sprawa skomplikowana, ale taka nie będzie. Do wyboru jest wiele rzeczy, ale nie warto silić się na coś wybitnie skomplikowane. Młodego chłopca na pewno ucieszą fajne książki, jakie będzie mógł przeczytać.

Teraz Rowley. Ahoj, przygodo!

Jeżeli ktoś pokochał ilustrowany “Dziennik Cwaniaczka”, to na pewno nie będzie mógł przejść obojętnie wobec tej propozycji. Tak, autorem również jest Jeff Kinney, który ponownie zaprasza do tego, aby przeżyć ze znanym już Rowley’em fantastyczną przygodę. Do tej pory Rowley pisał o swoim kumplu – Gregu. Szło mu to genialnie. Teraz za to postanowił on odkryć w sobie niezwykły kunszt literacki. Postanowił napisać książke. Jej bohaterem został Rowland – chłopiec, który na co dzień pracuje w polu, marząc jednocześnie o wielkich przygodach. Jakimi przygodami Rowely obdarzy swojego zmyślonego bohatera? Wieloma. A je wszystkie postanowił umieścić w tej oto skromnej, ale bardzo wesołej książce. Jak to bywa z tym właśnie autorem – spora dawka śmiechu gwarantowana. Młodzi czytelnicy na pewno będą pod wrażeniem.

Porwanie Prozerpiny. Mazurscy w podróży. Tom 2

Jeżeli tylko wyruszyć na wakacje, to z rodziną Mazurskich. Z nimi na pewno nigdy nie będzie nudno – o co dba niesamowita Agnieszka Stelmaszyk. Cała seria liczy sobie już kilka tomów, cieszących się dużą popularnością wśród młodych czytelników. Więc tym bardziej jest okazja do tego, aby kolejne osoby poznać z genialną rodzinką. W jej skład wchodzą rodzice razem ze swoim synem, kuzynką i urokliwą, bardzo energiczną babcią. Za każdym razem, rodzinka wyrusza w podróż po innych częściach Europy. W planach mają zwiedzanie i poznawanie kolejnych atrakcji turystycznych. Tylko że jakoś tak zawsze bywa, iż zawsze natykają się na jakieś kłopoty, które gwarantują im niesamowite przygody. Czas więc sprawdzić, gdzie Mazurscy wybierają się w tomie drugim.