Grecja kierunkiem obieranym przez Polaków

Jeżeli chodzi o zagraniczne kierunki na jakie decydują się Polacy, by spędzić wakacje to trzeba by wymienić kilka miejsc. Sporym uznaniem cieszą się takie kraje, jak Chorwacja, Tunezja, czy Słowacja. Niegdyś liczył się też Egipt, ale ze względu na napiętą sytuację polityczną wypadł z łask wielu turystów.

 

Turystyka na śródziemnomorskiej Grecji

 

Nie najlepiej też wiedzie się w Grecji. Tam też nie brakuje zamieszek, ekonomicznie kraj jest na skraju bankructwa, ale jednak pod względem turystycznym to wciąż bardzo popularny kierunek na wczasy. I właśnie do Grecji na wypoczynek wybiera się spora ilość Polaków i to każdego roku. Miejsc godnych uwagi jest w tym kraju śródziemnomorskim wiele. Pogoda też często sprzyja, a baza noclegowa jest nadal na wysokim poziomie. Grecja to także wiele wysp i wysepek i to na nie często decydują się wybrać turyści.

Najpopularniejsze i najbardziej oblegane okazują się dwie „czołowe” greckie wyspy, a zatem Kreta i Rodos. Co oferują nam te wyspy? Kreta to wiele pałaców, zabytkowych budynków, malownicze plaże, góry, wąwozy i jaskinie. Pomimo, że wyspa leży nad Morzem Śródziemnym to wewnątrz lądu trafimy też na wiele pięknie położonych jezior. Rodos z kolei to piękna średniowieczna starówka , nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe, klasztory, ruiny zamków i rejsy z portu Mandraki. Nie sposób też nie wspomnieć o jednym z 7 cudów świata, a mianowicie Kolosie Rodyjskim.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*