Gdzie na urlop w Lipcu?

Lipiec to jeden z wakacyjnych miesięcy. Warto wiedzieć gdzie wybrać się w tym okresie, by czerpać jak najwięcej przyjemności z urlopu.

 

Kraina Lodu

 

Islandia – warto, bo dzień trwa tam w lipcu około 20 godzin, dlatego będziesz mieć dużo czasu, aby poznać piękno pustyni, jaką Islandia ma do zaoferowania. Do słynnych atrakcji w tym regionie należy Blue Lagoon i Reykjavik oczywiście jest to kolejne miejsce, które zawsze warto odwiedzić. Trwające wtedy ocieplenie otwiera zwykle zamrożone drogi, więc jest to świetny czas na wycieczki piesze, rowerowe i kajakiem. Widać liczne fiordy, lodowce, pola, łąki i wiele więcej.

 

Budva, Czarnogóra:

 

Budva to kolejne miejsce – znajduje się na wybrzeżu Adriatyku. idealne w okresie letnim. To miasto ma swój urok schowany w brukowanych uliczkach, murach Starego Miasta. Zwiedzanie tego miasta jest to uczta dla zmysłów. Słynny Teatr Miejski organizuje otwarte spektakle wokół Cytadeli w miesiącu lipcu. To miejsce też prezentuje przepiękne plaże, na których można odpocząć. Jeśli jesteś bardziej żądny przygody, można wybrać się tratwą przez ściany kanionu rzeki Tara.

 

Barcelona, Hiszpania:

 

Niewiele miast ma taki prestiż i status ikony, jak ten który jest związany z Barceloną. Plaże, niesamowita historia, akwaria i tysiące ulic, które można odkrywać. Nocne życie jest również spektakularne. Jeśli chcesz przygody wypełnionej zabawą wakacje w lipcu w Barcelonie to jest to, czego szukasz.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*