Czeka na Ciebie Aconcagua

Jeśli szukasz prawdziwych wyzwań wspinaczkowych wiedz, że warto udać się do zachodniej Argentyny. Tam czeka na Ciebie Aconcagua, najwyższy szczyt półkuli zachodniej. W przeciwieństwie do alpejskich gór, ta góra wygląda bardziej jak bardzo duży kawałek skały – fascynująco!

 

Nie tylko śnieg

 

Ten imponujący szczyt leży w pobliżu granicy z Chile i gości ponad 3000 wspinaczy każdego roku. Jego bliskość do Chile, pozwala dominować w panoramie stolicy kraju Santiago. Grzbiety i szczyt Aconcagua są zwykle wolne od śniegu, ale niektóre z dolin zazwyczaj pokryte śniegiem.

 

Chociaż szczyt ten nie jest tak wysoki jak Mount Everest wciąż stanowi wyzwanie dla wspinaczy, głównie ze względu na właśnie tę wysokość. Mimo to argentyńska góra uważana jest za stosunkowo łatwą do wspinaczki, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich początkujących turystów górskich, którzy chcą się tam wybrać. Jedną z dobrych rzeczy jeśli chodzi o górę Aconcagua jest to, że oferuje kilka tras na szczyt, w zależności od technicznych trudności wspinaczkowych. Ścieżka najbardziej nietechniczna nazywa się „Normal Route”. Trasa ta prowadzi do Northwest Ridge. Pozostałe to trudniejsze trasy. Ponieważ jest to stosunkowo proste wspinaczka, niektórzy ludzie, niestety lekceważyć potencjalną dramatyczną zmianę pogody i konieczność dostosowania się do dużej wysokości Aconcagua. Wybierając się tam nie popełnij tego samego błędu.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*