Chorwacja chętnie odwiedzana przez Polaków

Jednym z chętnie i licznie obieranych przez Polaków kierunków odnośnie wczasów okazuje się być Chorwacja. Uznawany za jeden z najpiękniejszych krajów Europy region to malownicze wyspy, zabytkowe miasteczka, góry i parki narodowe. W Chorwacji możemy liczyć na dobrą pogodę, a pobyt nie jest na tyle drogi, aby odstraszał polskich turystów.

 

Atrakcje turystyczne na chorwackich wyspach

 

Atrakcji jest tak wiele, że nie sposób ich wszystkich wymienić. Praktycznie każda z setek wysp ma coś do zaoferowania. Warto na przykład wybrać się na szlaki górskie masywu Velebit, które to góry dodatkowo wznoszą się nad adriatyckim wybrzeżem, a nie jest to jedyne pasmo górskie. Wielu turystów chętnie odwiedza Park Narodowy Jezior Plitwickich, parki Krka i Paklenica, a wśród wysp prym wiedzie Hvar, jedna z najpiękniejszych wysp świata. Chorwacja to wiele pięknych miast, pełnych zabytków, by wspomnieć o Dubrowniku, Puli, Splicie, czy choćby Rabie.

Kraj ten to nie tylko miejsce pełne starych budowli, ale również malownicze wyspy z pięknymi plażami. Chorwacja to także Kornati, czyli skalisty archipelag 147 wysp i wysepek.

Polacy chętnie też odwiedzają stolicę Chorwacji, a zatem Zagrzeb, gdzie możemy znaleźć niejedno muzeum, Plac bana Josipa Jelacicia, czy też Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jeżeli chodzi o Polaków, którzy odwiedzili ten kraj, to mówi się tu o milionach osób.

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*