Amsterdam atrakcją turystyczną dla Polaków

Jakie miejsca w 2015 roku cieszyły się największą popularnością wśród polskich turystów? Jeżeli weźmiemy pod uwagę wiosnę, kiedy to zarówno w kwietniu, jak i w maju mamy długie weekendy związane ze świętami to zaobserwujemy, że w przypadku wyjazdów zagranicznych prym wiodą Amsterdam, Belgrad i Londyn

 

Miejsca godne odwiedzenia w Amsterdamie

 

Przyjrzyjmy się zatem czym przywita nas holenderska stolica, czyli wspomniany Amsterdam. Turystyka, na czele z bazą hotelową jest tutaj bardzo doskonale rozwinięta, a samo miasto to bardzo piękne miejsce, pełne zabytkowych kamienic, jak również oferujące liczne muzea o różnej tematyce. Tu warto jednak się zainteresować Placem Dam, który to plac znajduje się w centrum miasta. Na uwagą zasługuje przede wszystkim Pała Królewski, który to jest ozdobą placu. Trzeba jednak wiedzieć, że ów pałac otwarty jest jedynie okresowo. Nie sposób nie wspomnieć o słynnym Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Malowniczo przedstawia się również Begijnhof, czyli dzielnica Amsterdamu, gdzie możemy trafić na placyk Spui znajdujący się w otoczeniu zabytkowych domków. Tu też znajduje się niewielki kościół.

Jeżeli chcemy ogarnąć wzrokiem całe centrum to należy się udać do dużego i niezwykle pięknego kościoła Westerkerk. Znajduje się tu wysoka wieża skąd możemy podziwiać piękno centralnej części stolicy Holandii. Amsterdam słynie też z wielu mostów i kanałów godnych odwiedzenia.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*